Potrebujete vykopať drenáž, izolácie, škáry na vedenie sietí, plánujete zabudovaný vonkajší bazén, jazierko alebo stabilný plot? Môžete to skúsiť s lopatou a krompáčom, ale vo svojom voľnom čase nebudete robiť nič iné, a to na dlho dopredu. Šetriť za výkopové práce naozaj nemá zmysel. A spustošené záhrady po pásoch či kolesách bagrov sa už báť nemusíte, o tom vás presvedčí mini bager!

Mini bager (Prešov a okolie)

Náš menší bager v akcii, práve realizujeme výkopové práce v Prešove, vidno aj osadenú vodomernú šachtu

Ponúkame výkopové práce v Prešove a okolí a tento menší, ľahší, a dalo by sa povedať, že aj elegantnejší, variant klasických veľkých bagrov má jednu nespornú výhodu. Sú to predovšetkým rozmery, vďaka ktorým má minimálne požiadavky na pracovné priestory. Môžete ho využiť do ťažko dostupných miest, pre prácu pri stenách a vítaným pomocníkom je na vzrastených záhradách, kde pri úpravách poškodí výrazne menšiu plochu ako bager veľký. Taká šetrnosť totiž ušetrí aj ďalšie náklady. Mini bager má prednú nakladaciu lyžicu, lyžicu na poklop a naklápaciu svahovú lyžicu, je tak vhodný nielen pre prácu v teréne, ale aj v miestnostiach. Vykonáva výkopy už od 20 cm šírky a až 330 cm hĺbky, okrem toho tiež skryje a porovná poškodený terén.

Základové pasy, rozvody

Pokiaľ staviate dom, je mini bager vedľa veľkých bagrov výborným pomocníkom. Ani pri stavbe sa nemusia ničiť kolesami a pásmi veľkých bagrov celý pozemok. Je ale vhodné vymedziť priestor, na ktorom sa bagre môžu pohybovať a pre menšie výkopové práce zvoliť mini bager. Rýchlo a presne vyhĺbia základové pasy (najčastejšie 80 až 140 cm), ale aj drážky pre rozvody. Voda, plyn a odpad sa ukladajú do nemraznej hĺbky, teda od 80 cm v nižšie položených oblastiach a až do 120 cm v oblastiach vyššie položených. Rozvody elektriny, zvončeka či internetu nemusia byť tak hlboko, ale často sa ukladajú spoločne s ostatnými rozvodmi. Druhy výkopových prác, ktoré môžete robiť s minibagrom sú naozaj široké.

Výkopové práce nás nečakajú len pri stavbe rodinného domu, chaty či garáže, ale aj na pestovaných záhradách existujúcich domov. V súčasnej dobe sú veľmi časté prípady, keď studňa vysychá, voda tak nestačí našej dennej spotrebe alebo je nutné pripojiť sa na všeobecnú kanalizáciu. Pokiaľ si myslíte, že hĺbením výkopov svojpomocne porušíte trávnik minimálne, pripravte sa na to, že je nutné dodržať nezámraznú hĺbku a dĺžka rozvodov je od prípojky k vášmu domu často aj viac ako 30 m. Krumpáč je preto lepšie vymeniť za výkopové práce minibagrom, ktorý pre rozvody zhotoví neporovnateľne rýchlejšie a samozrejme ich opäť zakryje.

Mám záujem